home
Game in your style

Послуги: великий гольф

 

великий гольф  /  міні-гольф  /  гольф-тренажери  /  гольф-кари  /  системи поливу  /  гольф-стиль  /  гольф-розваги


Гольф – це дивовижна гра! Вона захоплює з перших кроків по зеленому полю, з першого удару по м’ячу.

golfcourse Про популярність гольфу говорять цифри – в Америці в гольф грає 28 мільйонів людей, в світі – більше 70 мільйонів. Для багатьох ця гра перетворилась на стиль життя. І не дивно, адже гольф – це справжнє задоволення!

Гра в гольф доступна кожному, незалежно від спортивної підготовки, віку чи статі. Це один з небагатьох видів спорту, яким можна займатись усією родиною.

В гольфі гармонійно поєднуються:

 • спортивний азарт та джентльменське благородство
 • насолода красою природи та стратегічний розрахунок
 • фізичні вправи на свіжому повітрі та відпочинок
 • точність та політ фантазії

Окрім цього, як показує практика, поле для гольфу – це ще й ідеальна декорація для розширення ділових зв’язків та укладання крупних угод.Гольф з’явився задовго до того як про нього дізнались в Америці. Першими гравцями у гольф були шотландські пастухи. Користуючись ціпком, замість ключки, вони заганяли округле каміння в нірки тварин. Перше офіційне письмове згадування про гольф датоване 1457 роком, яке є постановою Парламенту Шотландії про заборону гольфу – солдати королівської армії грали в нього замість того щоб займатись військовими тренуваннями.

golfcourse Гольф – це гра, в котрій по м’ячу б’ють ключкою зі спеціально підготованої зони (площадка "ті") в напрямку зони, де розташована лунка (зона "паттіґ-ґрін"). Поле для гри в гольф складається з 18 таких площадок ("коло гольфа"). Суть гри полягає у тому, щоб за мінімальну кількість ударів пройти повне "коло гольфа".

Ще за часів СРСР Леонід Брежнєв запитував у Арманда Хаммера (відомого американського бізнесмена), як привернути до країни увагу крупних інвесторів. Його відповіддю було: "Хочете привернути сюди представників великого бізнесу? Забезпечте щоб у них були нормальні автомобілі та поля для гольфу".

Щодо автомобілів план уже перевиконали, а от поля для гри у великий гольф, що існують на даний момент в Україні, можна перелічити на пальцях однієї руки, і їхній рівень залишає бажати кращого.

Тим не менше, в Україні з’являється все більше прихильників цього виду спорту. І дуже прикро, що кубки України їм доводиться проводити закордоном.

Сьогодні існують усі передумови для заснування та розвитку даного напрямку на території нашої держави.

Компанія "ЛЕНД ГОЛЬФ" пропонує:

 • розробку концепції та техніко-економічного обґрунтування проекту;
 • надання інформації по організації гольф-клубу (членство, структура і т.д.);
 • розробку бізнес-плану проекту;
 • проведення аналізу природних факторів місцевості;
 • проведення топографічного аналізу місцевості;
 • розробка ескізного плану гольф-поля;
 • розробку дизайну та проекту гольф-поля;
 • організацію та супровід будівництва:
  • підбір підрядчиків,
  • контроль над проведенням земельних робіт,
  • установку дренажної та іригаційної систем,
  • посів трави;
 • постачання техніки та обладнання для обслуговування гольф-поля;
 • підбір та навчання персоналу для обслуговування гольф-поля;
 • гарантійне та післягарантійне обслуговування.

Спеціалісти, що працюють з нашою компанією брали участь у роботі над спорудженням гольф-центру "Синяя Птица" у Москві (http://www.golfcenter.ru/).golfcourse Повноцінне поле для гольфу складається з 18 лунок. Вкорочене – з 9. Площа, що необхідна для поля на 9 лунок – 25-50 Га, на 18 лунок – 65-120 Га.

Лунки гольф-поля відрізняються одна від одної за ігровими параметрами та по довжині.

Типи лунок:

 • Пар 3 – коротка лунка довжиною до 200 метрів;
 • Пар 4 – середня лунка довжиною до 400 метрів;
 • Пар 5 – довга лунка довжиною більше 400 метрів;

Пар (Par) – середня кількість ударів, яку гравець у гольф повинен виконати на одній лунці. Наприклад, лунка Пар 3 розрахована на те, що гравець зможе пройти її за 3 удари. Поле з 18 лунок складається з чотирьох лунок Пар 3, десяти лунок Пар 4 и чотирьох лунок Пар 5. Сума Пар всіх лунок складає загальний Пар поля – для поля на 18 лунок це 72 удари.

18 лунок – це „обумовлене коло гольфу”. На вкорочених полях з 9 лунок вони програються двічі для формування обумовленого кола гольфу. Сума довжин всіх лунок в середньому складає 6-7 км.

Під час гри гравець може використовувати не менше двох і не більше 14 ключок, за допомогою яких він вирішую задачі, що постають на полі: удар зі стартової позиції "ті" (tee), з "фарвею", з піщаних пасток "бункерів", короткі удари і таке інше. В залежності від ситуації гравець сам вирішує яку саме ключку йому потрібно використовувати.

Середня тривалість гри на 18 лунок – 4-6 годин.

Вимоги до вибору ділянки для будівництва гольф-поля:

При виборі ділянки для будівництва гольф-поля перш за все слід керуватися економічними та фізіографічними параметрами.

Економічні параметри

У більшості випадків гольф-поле є частиною крупного туристичного об’єкту або інших об’єктів нерухомості різноманітного призначення. Беручи це до уваги, при підборі ділянки під будівництво гольф-поля, необхідно враховувати два фактори: мету побудови гольф-поля та вартість землі.

Мета побудови

Економічні параметри є найбільш вагомими при визначенні ділянки під будівництво, залежать вони від типу проекту чи то частина туристичного комплексу, приватний закритий клуб або громадський заклад. Найчастіше великі гольф-поля споруджуються в місцях, де існує потенційна можливість розвитку туристичного бізнесу, або залучення до даної гри населення, що проживає в районі обраної території. В залежності від існуючих передумов та наявності цільової аудиторії вибір відповідного місця для будівництва займає ключову роль у досягненні успіху проекту.

Вартість землі

Вартість землі і вартість спорудження залежать від віддаленості обраної ділянки від крупного населеного пункту. З одного боку, вартість приміських ділянок у великих економічно розвинутих містах дуже висока і будівництво приватних або муніципальних полів на їх території дуже ускладнене, хоча потенційна вигода від такого поля може бути значно вищою ніж у поля на віддаленій території. З іншого боку, вартість землі за містом набагато нижча, але зростає вартість будівництва за рахунок транспортування техніки та матеріалів.

Фізіографічні параметри

Існує шість основних фізіографічних факторів, що суттєво впливають на вибір місця об’єкту:

 • розмір території;
 • топографія території;
 • тип ґрунту;
 • природній дренаж;
 • рослинність;
 • джерела водопостачання та енергопостачання.

Розмір території

golfcourse Розмір території залежить від топографії місцевості, конфігурації ділянки, запланованої довжини поля; кількості та розмірів наявних дерев, ставків, озер, рік; розмірів запланованих поділяючих зон між лунками; передбачуваної кількості будівель (готель, спорткомплекс, стоянка і т.д.). При проектуванні гольф-комплексу, що включає в себе тренувальне поле, клубний будинок, стоянки, приміщення для обслуговуючого персоналу та готель потреба в розмірах території коливається в межах від 65 Га до 80 Га.

Топографія

Дизайн гольф-поля знаходиться у прямій залежності від топографії місцевості. Даний фактор, більш ніж інші, впливає на загальний вигляд поля і його індивідуальні особливості. Задачею дизайнерів є підбір такої форми та розташування лунок, яка буде вимагати найменшого втручання в існуючий природний ландшафт, що обумовлено економічною доцільністю та вимогами до збереження природних екологічних умов.

Ґрунт

Можливість вирощувати культурні види трав існує практично на всіх типах ґрунтів при умовах відповідного дренажу, іригації та догляду. Несприятливий стан ґрунтів збільшує вартість будівництва й ускладнює подальший процес обслуговування, збільшуючи також і його вартість. При виборі ділянки необхідно мати карту ґрунтів даного регіону для повноцінного аналізу ситуації.

Дренаж

Будівництво гольф-полів на підвищений ділянках місцевості значно простіше та дешевше ніж в низинних. Надлишкова волога на полі, особливо після інтенсивних дощів, може призвести до відміни гри на тривалий період з усіма наслідками, що випливають – скорочення продаж, невдоволеність членів клубу, гравців і таке інше.

Рослинність

Наявність природної вегетації на території гольф-поля покращує естетичне сприйняття та впливає на індивідуальність поля. Відсутність рослинності на обраній ділянці будівництва може бути компенсованою програмою подальшого озеленення. Хоча це не найшвидший і не найдешевший шлях. Ділянки землі, що були раніше у використанні в агро промисловості, мають недолік накопичених гербіцидів у ґрунті. В подальшому це може позначитися на якості покриття поля.

Енергозабезпечення та водні ресурси

golfcourse Об’єми та віддаленість об’єктів енергозабезпечення (паливо, електроенергія, каналізація, джерела питної води) повинні відповідати запланованій інфраструктурі об’єкту з урахуванням його подальшої експлуатації. Доступність та якість води – один з найкритичніших факторів у виборі місця для будівництва. Основні вимоги – мінімальна кількість доступної води за одиницю часу, загальна кількість доступної води, якість, вартість. Мінімальна кількість доступної води за одиницю часу залежить від видів злакових трав, що використовуються на гольф-полі, рівня випаровування, фізичних властивостей ґрунту та кількості осадів в даній місцевості.

Матеріали по даній темі: Едвін Роалд "Строим гольф поле"


За додатковою інформацією просимо звертатись до наших менеджерів за телефонами, що вказані вище.


великий гольф  /  міні-гольф  /  гольф-тренажери  /  гольф-кари  /  системи поливу  /  гольф-стиль  /  гольф-розваги

версія для друку eng   rus   ukr
ТОВ "ЛЕНД ГОЛЬФ"
Україна, м. Київ 04111
вул. Черняховського, 29

+380 (44) 501-2898
+380 (97) 510-0176

info@landgolf.com.ua

golfer
© 2005 - 2018
ТОВ "ЛЕНД ГОЛЬФ"
Made by CASPELLA